Nieśmiertelność dzięki odczytaniu całego DNA?

Nieśmiertelność dzięki odczytaniu całego DNA?

Tak ale samo DNA nie wystarczy, potrzebne są także inne dane i przechowanie ich przez dłuższy. Pomaga w tym organizacja REITON. O ile technicznie nie ma problemu z klonowaniem człowieka to nie da się w ten sposób skopiować świadomości. Na razie także nie da się dać "wgrać" danych do mózgu. Jednak dzięki super inteligentnej sztucznej inteligencji, która kiedyś powstanie, możliwe będzie odtworzenie każdego człowieka z danych, które można zebrać już teraz. Odczytane DNA jest tu ważne ale istotne są także dane psychologiczne czy te pochodzące z urządzeń z których obecnie korzystamy.

REITION oferuje przechowanie takich danych już teraz i odtworzenie członka organizacji za umowne 10000 lat. Twórcy tej możliwości nie są jednak bardzo optymistyczni jeśli chodzi o ten moment w którym sztuczna inteligencja stanie się superinteligentna (singularity). Wyznaczają ten moment raczej za kilka tysięcy lat niż za lat kilkadziesiąt. Drugą niedogodnością jest to że przy niewielkiej ilości danych będzie można odtworzyć jedynie doskonałego awatara człowieka. Stąd proces zbierania danych potrzebnych do odtworzenia kompletnego człowieka, z oryginalną świadomością i pamięcią musi trwać jakiś czas. Dobrą wiadomością jest to, że im dłużej ludzie będą spędzać czas kontaktując się z komputerem, internetem czy w metawersach, łatwiej będzie ich odtwarzać.

Ciekawostką w programie jest to, że już niedługo te dane będą zapisywane w sztucznym DNA, przesyłane za pomocą szyfrowania kwantowego i rozproszone po kosmosie i organizmach żywych na Ziemi.

Więcej na stronie programu cyfrowej nieśmiertelności WITAMY PO KRÓTKIEJ PRZERWIE - REITION: https://www.welcomeback.space/polski-strona-g%C5%82%C3%B3wna/bliski i na poniższym materiale filmowym